Seminář - Voda na pozemku, Mojmírov

PRAKTICKÝ EKOZAHRADNÍ KURZ

Téma: Voda na pozemku

Termín: 22.-24.5.2015
Místo: Valašská usedlost Mojmírov (u Valašského Meziříčí)
Lektoři: Ing. J. Kršňák www.jamiprojekt.cz, Lucie Komendová, M.Sc.
Kapacita: Počet účastníků je omezen na 12

Stále častěji se objevuje zájem o praktické semináře a kurzy, kde by bylo možné si v praxi vyzkoušet to, co se člověk dočte v moudré literatuře nebo dozví teoreticky na seminářích.

Proto nabízíme od jara 2009 praktické kurzy na idylické valašské usedlosti Mojmírov u Valašského Meziříčí. Během 3 dnů se bude prolínat teoretické povídání a praktické tvoření vždy podle tématu kurzu. Večery strávíme vzájemnou výměnou zkušeností u ohně nebo nádherných kachlových kamen. Najde se i čas na konzultaci návrhů Vašich pozemků a k nahlédnutí budou projekty jiných permakulturních pozemků a ekozahrad.

Cena
2800,- 

PROGRAM

Páteční odpoledne
věnujeme obhlídce Mojmírova a povídání o všech existujících i plánovaných strukturách jako oboroh, jedlý les, včelí úly, ovce, ruská sauna, sad, jezírko, kořenová čistírna…. Nevynecháme filosofii permakultury a případně nějaké ekozahradní promítání či povídání.

V Sobotu
bude řeč o kořenových čistírnách a vodním režimu na pozemku - dozvíte se, jak co nejlépe hospodařit s vodou, která je klíčová pro veškerý úspěch našeho zahradnického snažení a které se nám v poslední době díky změnám klimatu dostává buď v nedostatečné nebo naopak nadměrné míře. Řekneme si, jaké "fígly" existují a které se hodí právě pro Vás. Na Mojmírově se nachází koupací jezírko a kořenová čistička, což nám umožní všechno pozorovat na vlastní oči i kůži :).Odpoledne nás čeká praktická část kurzu; tentokrát realizace zelené střechy na sauně a návrh odvodnění střechy a uchování dešťovky.


Neděle
bude věnovaná koupacím jezírkům. Řekneme si o různých postupech zakládání jezírek a který se kam hodí, základní principy a předpoklady k jeho umístění na zahradě, také něco o údržbě a vodě,kterou se jezírko napájí, prohlídneme si několik projektů koupacích jezírek a jiných venkovských usedlostí. 


STRAVA
Zdravá a bezmasá strava bude zajištěna od páteční večeře do nedělního oběda.


UBYTOVÁNÍ
Ubytování je v pokojích v dřevěnici nebo venku na zahradě ve vlastním spacáku.

(*) Podrobné informace a popis cesty bude přihlášeným účastníkům rozeslán týden před konáním akce.

Přihláška ke stažení 

dotazy směřujte na
info@pohorka.cz
602 944 470  J.Ježíková

Permakultura je vytvoření malého ráje
zde na zemi. (Bill Mollison)

Více o permakultuře najdete zde.

Člověk může být opravdovým člověkem jen v přiorozené harmonii s přírodou, zvířaty, rostlinami, větrem a vodou, nebem a zemí.
(Klaus-Michael Meyer-Abich)